Du er her: Felleskjøpet / Landbruk / ISO-identifikasjon for VMS melkerobotsystem

Tema
Produktområder


ISO-identifikasjon for VMS melkerobotsystem

 
Ku med ISO-identifisering i VMS - Landbruk
    Ku med ISO-identifisering i VMS

DeLaval Frivillig Melke System VMSTM kan nå leveres med ISO identifikasjon.

Bookmark and Share

Produktet som er basert på flere år med utvikling og testing er i tråd med den forventede lovgivning som vil komme når det gjelder identifikasjon og sporbarhet i hele dyrets levetid.

Merking av dyr

I de siste årene har identifikasjon og sporbarhet blitt et viktig tema innenfor melkeproduksjon. I en rekke land har man allerede innført en lovgivning som krever at kyr skal ha ISO-ID øremerke. Videre er lovgivningen når det gjelder identifikasjon og sporbarhet i hele dyrets levetid ventet å bli implementert i flere og flere land i de kommende år. I lys av en slik lovgivning og for å øke kundens lønnsomhet, kan alle DeLaval VMS enheter bli tilbudt med HDX (halv dupleks) ISO identifikasjon fra Januar 2012. I praksis betyr dette at ei ku kan ha samme ISO ID øremerke i hele hennes levetid.

Foring og management

Det er ikke bare DeLaval VMS-enheten som er ISO-kompatibel. Alle relaterte produkter i VMS systemet slik som fôrstasjoner, kalvefôring og kutrafikksystemer kan også leveres med ISO identifikasjon. Eksisterende DeLaval identifikasjonssystemer for VMS vil fortsatt bli støttet, men disse kundene kan på lengre sikt også dra nytte av innføringen av ISO identifikasjon for oppgradering av sine systemer.

ISO identifikasjon for VMS kan installeres i både eksisterende og nye VMS systemer, og integreres med DelPro besetningsstyringssystem.  Med dette systemet får melkeprodusenten en nøyaktig og kostnadseffektiv måte å identifisere sine dyr.

Kontakt en salgskonsulent for mer informasjon.

             Lenker: