Felleskjøpet har solgt og satt i drift over 1600 DeLaval VMS melkeroboter totalt i Norge. Det er også per i dag 170 RePro-maskiner i drift med stor suksess i Norge.
DeLaval VMS 310 RePro melkerobot
FKnr.: 35946888 | Leverandørens varenr.: 2150011264- Automatisk drektighetskontroll
- Oppdager unormale sykluser
- Alarm for tidlig aborter
- Mer produktive laktasjoner
- Færre omløp
- Reduserer uønsket utrangering

Registrerer progesteronnivå for hver ku på riktig tidspunkt. Bearbeider og presenterer data og informerer deg om brunst, drektighet, aborter og avvik i syklus.
Vi måler progesteroninnholdet i melka til individuelle kyr for å gi presise tilbakemeldinger om hvor kua er i sin reproduksjonssyklus.
Du kan se om kua har startet sin brunstsyklus etter kalving, du kan se når kua er i brunst, du kan se om det oppstår avvik i brunstsyklusen i form av cyster, du kan se når kua er drektig og du kan se om kua har abortert.
Dette åpner en helt ny verden som styringsverktøy for reproduksjon!
Anbefalt plan på når det skal insemineres:
Brunstalarm vil bli sendt ut 36 til 48 timer før anbefalt tid for inseminering.
Hvis det i løpet av denne perioden blir observer visuelle brunsttegn: Inseminer i henholdt vil visuelle brunsttegn. Hvis det ikke blir observert brunsttegn i denne perioden (stille brunst): Inseminer rundt 48 timer etter alarmen. Hvis det blir observert brunsttegn mer enn 12 timer etter insemineringen: Inseminer på nytt.