Revus Top 5 ltr
FKnr.: 65154 | Leverandørens varenr.: 59448er lagt i handlevognen din
Du må logge deg inn for å legge inn varer i ønskelisten
Loading...
Mot tørråte og ekte sopper i potet.
Revus Top er meget effektivt mot både tørråte og sykdommer forårsaket av sopper som tørrflekksyke og storknolla råtesopp. Middelet virker forebyggende ved at det dreper sporene i spiringsfasen. Revus Top tas raskt opp i planten og er regnfast så snart sprøytevæsken har tørket inn på bladene. Aktivstoffene trenger inn i bladet og hemmer mycelvekst i inkubasjonsperioden og gir beskyttelse av nytilvekst. Revus Top brukes forebyggende mot sykdommer i potet fra begynnende blomsterknoppdannelse. En god og ensartet dekning av plantebestanden er en forutsetning for god effekt. Maks 2 behandlinger med 14 dagers intervall pr. sesong. Kan blandes med insektsmidler og mikronæringstoffer.
Innhold: Mandipropamid 250 g/l + difnokonazol 250 g/l
Lagring: Frostfritt og tørt
Behandlingsfrist: 3 dager
Avstand til vann: 10 m
Filter: A1/P3
Dose: 60 ml/daa i 15-60 liter vann
Pakningsstørrelse: 5 liter
Formulering: Suspensjonskonsentrat
Avgiftsklasse 3
Fare
H302 - Farlig ved svelging.
H315 - Irriterer huden.
H317 - Kan utløse en allergisk hudreaksjon.
H318 - Gir alvorlig øyeskade.
H319 - Gir alvorlig øyeirritasjon.
H400 - Meget giftig for liv i vann.
H410 - Meget giftig, med langtidsvirkning, for liv i vann.
Dette produktet krever autorisasjon for kjøp og bruk.
Den informasjon som er gitt er basert på forsk og erfaring. Variasjon i værforhold og biologiske forhold medfører at vi ikke kan garantere at man alltid får forventet effekt.
Det er den som bruker plantevernmiddelet som er ansvarlig for at produktet brukes i samsvar med gjeldende regelverk. Godkjent og oppdatert etikett finnes på Mattilsynets nettsider. Les alltid etiketten før bruk.
Har du spørsmål om plantevern, ta kontakt med nærmeste avdeling eller fagkonsulent plantekultur.